Skip to content

Armastatud näitlejanna Liina Hermaküla (Orlova) rääkis saates „Ringvaade“ oma võitlusest rinnavähiga. „Kui radioloog helistas, siis ta ütles, et jah, proua, teil on rinnavähk, aga hea uudis on see, et ta pole teil lümfisõlmedesse läinud,“ meenutas ta.

LiinaH75-aastane näitleja tegi viimase viie aastaga läbi nii rinnaeemaldusoperatsiooni, kus eemaldati ka lümfisõlmed, keemiaravi kui lõpuks ka rinnataastusoperatsiooni. „Ma olen alati teadnud, et vähk on vanade naiste haigus. See mida sa näed seal arsti juures, seal on noored emad, noored inimesed hädas sellega,“ lisas ta.

Probleeme on talle aga tekitanud lümfisõlmede puudumine. Kord metsas käies unustas ta soovituse kanda alati kindaid ja kriimustas kätt, mille tõttu hakkas tema käsi muutuma suuremaks ja nahk jäigemaks ehk lümfostaas. Nüüd kannab Liina igapäevaselt tugisukka, et lümfostaas ei hakkaks vohama. See on ka teistele naistele tema sõnul hoiatuseks. „Ärge unustage, et olete selle läbi elanud. Mina ehk hetkeks unustasin. Ja käige kontrollis,” pani ta naistele südamele.

Allikas: 23.november 2016, 60+

Liina Hermaküla: Käige kontrollis!

  • by