Skip to content

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak tunneb muret Tallinna linna õhusaaste üle ning on veendunud, et tuleb leida lahendused, kuidas vähendada eelmisel nädalal Keskkonnauuringute keskuse poolt viidatud ohtlikult kõrget peentolmu taset Tallinnas.

6nneP„Saastunud õhk mõjutab otseselt ja kaudselt inimeste heaolu ja tervist. Selle sissehingamisel inimese organismi sattunud osakesed võivad põhjustada ülemiste hingamisteede haiguste sagenemist, krooniliste haiguste (näiteks astma) või erinevate allergiate ägenemist ning ärritada silma limaskestasid,” selgitas Pillak.

Pillaku sõnul on õhusaastatus üks suurlinnade peamistest murekohtadest, kuid see ei ole kindlasti õigustus, miks peaks Tallinnas ootama probleemi ühe lahendusena kevadvihmasid, mis õhu klaariks lööks. “Viimased uuringud on näidanud, et statistiliselt elab iga Tallinna elanik 7,7 kuud vähem, kuna tema elukvaliteet on halvem kui keskmisel eestlasel. Sellist olukorda ei tohi kindlasti pealt vaadata, sest iga linnajuhi eesmärk peaks olema oma elanikele pakkuda tervislikku ja head elukeskkonda,” lisas Pillak.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe sõnul saavad inimesed ka ise ära teha selleks, et oma elukeskkonda hoida. “Näiteks üks lihtne viis on eelistada liiklemiseks jalgsi käimist või rattaga sõitmist,” rääkis Pillak, kes ise suveti eelistab umbsele ühistranspordile peamiselt rattasõitu.

Et välja selgitada, mida plaanib linnavalitsus ette võtta lisaks teede pesemisele selleks, et Tallinna õhu kvaliteeti parandada, esitas Õnne Pillak abilinnapea Kalle Klandorfile vastavasisulise arupärimise.

Allikas: Eesti Reformierakond

Õnne Pillak: saastatud õhk Tallinnas on terviseoht, millega tuleb tegeleda

  • by