Skip to content

“Meil tuleb eesmärgiks võtta kaks asja: pikendada mehe eluiga ning tervena elatud aastaid,” lausus Laine Randjärv täna toimuval Eesti Tervise Fondi ja Reformierakonna naisteühenduse NaiRe konverentsil “Kuidas eesti mees elaks 10 aastat kauem? Tervelt!”. 

Tema sõnul ei ole küsimus üksnes mehe eluea lühiduses või emotsionaalsetes kannatustes, mida see toob kaasa lähedastele, vaid ka selles, et elu viimastel aastatel on enamik mehi haiged või väga haiged.

“Kahjuks mehed ei hooli endast piisavalt, eks siis naised peavad hoolima veelgi rohkem – meeste tervis ja elukvaliteet on laiemalt kogu ühiskonna probleem ja sellest tuleb rohkem rääkida,” kinnitas Randjärv.

 

Allikas: Õhtuleht ja Postimees, 31.oktoober 2014

Konverents käsitleb meeste tervise teemat ja seoseid eesnäärmevähiga.
Otsitakse vastuseid küsimustele meeste südametervise, terviseprogrammide, tervise näitajate, tervisega ja tööga seotud käitumisharjumuste kohta.
Esinevad doktor Ralf Allikvee, professor Margus Viigimaa, doktor Eero Merilind, dotsent Margus Punab, doktor Kai Haldre, doktor Andres Sild, Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu, Eesti Kaitseväe Teavituskeskuse ülem Hannes Võrno. Debatipaneelis osalevad praegune ja endised sotsiaalministrid: Urmas Kruuse, Eiki Nestor, Siiri Oviir, Marko Pomerants. Modereerib Riigikogu liige, NaiRe juhatuse esinaine Laine Randjärv. Vaata otseülekannet: http://www.riigikogu.ee/index.php?id=173840

Laine Randjärv: “Mehed ei hooli endast piisavalt. Naised peavad seega hoolima veel rohkem.”

  • by